Szkolenia

Firma Professional Education organizuje na terenie całego kraju szkolenia specjalistyczne z zakresu edukacji oraz metodyki stosowania innowacyjnych technologii w placówkach oświatowych włączając w to zagadnienia :

 • język angielski
 • podstawa programowa w nauczaniu przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym
 • zajęcia dodatkowe

Podczas szkoleń wykorzystujemy produkty naszej firmy które jednocześnie mogą zostać wdrożone w placówkach tak aby po zakończeniu szkoleń zostały wykorzystane w procesie edukacyjnym.

Prosimy zapoznać się z Regulaminem Szkoleń

Aby zapisać się na szkolenie prosimy uzupełnić test poziomujący i odesłać na adres mailowy firmy

OFERTA KURSÓW FIRMY PROFESSIONAL EDUCATION

„SYSTEMY CYFROWE – KREATOR ĆWICZEŃ PS.1 – cyfrowe narzędzia kreacyjne oraz wdrożeniowe w nauczaniu przedszkolnym”

Opis kursu : kurs dedykowany dla placówek przedszkolnych dla nauczycieli przedszkoli z zakresu nauczania za pomocą systemów multimedialnych

Cele kursu : nabycie kompetencji w zakresie obsługi oraz wdrożenia w proces edukacyjny w placówce. Poznanie narzędzi systemu za pomocą którego nauczyciele mogą tworzyć własne materiały edukacyjne na tablicę multimedialną, monitor dotykowy, tablet, laptop za pomocą narzędzi systemu. Nauczyciele mogą sami tworzyć własne materiały multimedialne z języka angielskiego, wiedzy ogólnej.

Kompetencje : nabycie umiejętności obsługi systemu za pomocą którego nauczyciel może tworzyć własne multimedialne materiały edukacyjne oraz stosować je podczas lekcji

Miejsce szkolenia : w siedzibie klienta lub w wyznaczonych lokalizacjach

Liczba godzin : 60

Cena : 7000 zł za osobę

Program kursu :

KURS – JĘZYK ANGIELSKI W FIRMIE

Opis Kursu : kurs dedykowany pracownikom firm oraz osobom chcącym podwyższyć swoje kompetencje w zakresie języka angielskiego w komunikacji biznesowej na poziomach A1,A2,B1,B2

Cele kursu : nabycie kompetencji w zakresie komunikacji z języka angielskiego w biznesie, komunikowanie się drogą mailową, telefoniczną oraz komunikacja podczas spotkań biznesowych, handlowych , targach itp.

Kompetencje : słownictwo biznesowe, firmowe, handlowe , komunikacja za pomocą poczty e-mail , sprzedaż, kupno, zamówienia, prowadzenie rozmów telefonicznych, spotkania,negocjacje w języku angielskim.

Miejsce szkolenia : w siedzibie klienta lub w wyznaczonych lokalizacjach

Liczba godzin : 144

Cena : 120 zł za godzinę

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

CIEKAWOSTKI DOTYCZĄCE NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO :

Jak szybko nauczyć się angielskiego – sposoby na szybką naukę języka angielskiego

Czy nauka języka angielskiego musi być długim i żmudnym procesem, okupionym wieloma godzinami rozwiązywania nudnych ćwiczeń? Zdecydowanie nie! Istnieje wiele metod szybkiej nauki języka angielskiego.

Czy szybka nauka to również skuteczna nauka angielskiego?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy szybka nauka angielskiego może w ogóle być skuteczna. Pokutuje przekonanie, że opanowanie języka obcego to długotrwały i trudny proces. Rzeczywiście, tak było jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy dostęp do nowych technologii był bardzo ograniczony. Na szczęście, dzisiaj mamy do dyspozycji komputery, urządzenia przenośne, a przede wszystkim – dostęp do Internetu, dzięki którym możliwe jest znaczne przyspieszenie tempa nauki bez straty dla jakości efektów. Co więcej, szybka nauka angielskiego może też być całkiem przyjemna.

Ile potrzeba czasu aby nauczyć się języka angielskiego na poziomie podstawowym?

To pytanie, z którym lektorzy angielskiego spotykają się niemal codziennie. Najbardziej prawdziwa odpowiedź na nie brzmi – to zależy od wielu czynników, wśród których największą rolę odgrywa ilość poświęconego czasu. Jeśli porównamy efekty nauki dwóch osób, które rozpoczęły naukę języka angielskiego zupełnie od podstaw sześć miesięcy wcześniej, ale jedna z nich spędzała ucząc się godzinę tygodniowo, a druga pół godziny dziennie pięć razy w tygodniu, rezultaty na pewno będą się od siebie różnić. Trzeba też wziąć pod uwagę systematyczność, wybraną metodę nauki oraz umiejętność uczenia się (tak, skuteczne uczenie się, to umiejętność, którą każdy może opanować). Uśredniając, jeśli zdecydujesz się na dobrej jakości szybki kurs i postawisz na systematyczne uczenie się, na opanowanie języka angielskiego na poziomie podstawowym potrzebujesz 2-6 miesięcy.

Najważniejsze zasady szybkiej nauki języka angielskiego od podstaw

Szybka nauka języka angielskiego przyniesie oczekiwane rezultaty, jeśli będziesz przestrzegał kilku ważnych zasad. Oto one:

 • bądź systematyczny,
 • stawiaj sobie realne cele i nie porównuj się z innymi,
 • zaufaj swojemu nauczycielowi,
 • korzystaj z nowoczesnych technologii,
 • otaczaj się angielskim,
 • zapomnij o stereotypach,
 • sumiennie pracuj.

Nauka angielskiego w domu

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz lub nie możesz uczęszczać na szybki kurs języka angielskiego w szkole językowej, rozwiązaniem dla Ciebie będzie nauka w domu. Dobre szkoły mają w swojej ofercie zajęcia indywidualne, prowadzone w domu ucznia. Dodatkowo, możesz wspomóc się wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Szczególnie godne polecenia są aplikacje mobilne, takie jak Duolingo, LiveMatch, Memrise czy busuu umożliwiające rozwijanie znajomości słownictwa w każdym wolnym momencie.

Poza tym, otaczaj się angielskim – słuchaj angielskiego radia, oglądaj filmy w wersji z napisami i oryginalną ścieżką dźwiękową, zmień ustawienia w telefonie na język angielski, śledź profile swoich ulubionych zagranicznych gwiazd w mediach społecznościowych… Jednym słowem, włączaj angielski do codziennego życia wszędzie tam, gdzie jest to tylko możliwe.

Intensywny kurs angielskiego w szkole językowej

Intensywny, szybki kurs języka angielskiego ma wiele zalet – gwarantuje opiekę wykwalifikowanych, doświadczonych lektorów, program nauczania przygotowany przez metodyka oraz możliwość nauki w grupie. Warto wybrać szkołę, która wykorzystuje nowoczesne metody nauki i nie stroni od nowinek technicznych.

Szybki kurs angielskiego online

Co zrobić, kiedy żadne z powyższych rozwiązań nie spełnia Twoich potrzeb? Pomyśl o szybkiej nauce języka angielskiego online. Kursy online łączą zalety tradycyjnych kursów w szkole z stacjonarnej z komfortem nauki we własnym domu. To szczególnie ważne, jeśli nie dysponujesz dużą ilością wolnego czasu i nie chcesz marnować go na dojazdy i szukanie miejsca parkingowego. Nie musisz obawiać się, że kurs online odbiega jakością lub efektywnością od kursów tradycyjnych. Nowoczesne platformy e-learningowe oferują funkcjonalności, które gwarantują dobrą komunikację i ciekawą formę prowadzenia zajęć.

Sprawdzone i skuteczne metody szybkiej nauki języka angielskiego

Niezależnie od tego, czy zależy Ci na szybkim opanowaniu gramatyki, umiejętności mówienia czy na poszerzeniu słownictwa, warto postawić na sprawdzone metody i sposoby polecane przez doświadczonych lektorów.

Jak szybko nauczyć się gramatyki angielskiej?

Jeśli to właśnie gramatyka angielska spędza Ci sen z powiek, warto zastosować kilka sprawdzonych trików. Dzięki nim informacje staną się bardziej przystępne i szybciej opanujesz materiał. Co polecają doświadczeni lektorzy języka angielskiego? Przede wszystkich – naukę w kontekście oraz logiczne podejście do tematu.

Ucz się w kontekście

O nauce w kontekście mówi się najczęściej przy okazji słownictwa, lecz ta sama zasada sprawdzi się w przypadku nauki gramatyki. Przeczytanie teorii, nawet ze zrozumieniem nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli nie będziesz potrafić zastosować jej w praktyce. Dlatego, ucząc się nowego zagadnienia gramatycznego, poszukaj lub samodzielnie przygotuj przykłady zdań ilustrujące jego zastosowanie. To pozwoli Ci dobrze zrozumieć temat.

Rysuj grafy i wzory

To trik nie tylko dla wzrokowców. Nauka gramatyki przypomina często naukę ścisłą, przyswajanie wzorów i formuł. Grafika, np. oś czasu pomaga w szybszym zrozumieniu danego zagadnienia, szczególnie czasów gramatycznych. Pamiętaj także, że szyk zdania w języku angielskim jest niezwykle ważny. Struktura zdania przypomina niemal matematyczny wzór. Jeśli to zrozumiesz i zaakceptujesz, proces nauki przyspieszy.

Postaw na logikę

Ze względu na dużą ilość wyjątków, język angielski zyskał opinię nielogicznego i trudnego do nauki. To stwierdzenie raczej krzywdzące dla tego pięknego języka. Z uwagi na mocno ograniczoną odmianę czasownika i czasownika, w angielskim niezwykle ważny jest szyk zdania. Duża ilość czasów gramatycznych pozwala na precyzyjne wyrażenie myśli. Jeśli podejdziesz do nauki gramatyki angielskiej, jak do zagadnienia ścisłego, analitycznie, bez trudu dostrzeżesz jej logikę. Dzięki temu, nauka stanie szybsza, łatwiejsza i przyjemniejsza.

Jak szybko i skutecznie uczyć się nauczyć się mówić po angielsku?

Większość dorosłych, którzy uczą się języka angielskiego, robi to z myślą o skutecznej komunikacji. Co zrobić, aby jak najszybciej zacząć mówić po angielsku? Najprostsza i najskuteczniejsza  recepta brzmi – po prostu zacznij i nie przejmuj się popełnianymi błędami. Umiejętność mówienia po angielsku możesz doskonalić na kilka różnych sposobów.

Zajęcia konwersacyjne

Jeśli chcesz szybko i skutecznie nauczyć się mówić po angielsku, nie ma skuteczniejszej metody, niż zajęcia konwersacyjne. Jeśli masz taką możliwość, wykorzystaj wakacje i zapisz się na intensywny kurs konwersacyjny. Tak naprawdę, żeby zacząć mówić w języku angielskim, trzeba to po prostu zacząć robić przy każdej możliwej okazji. Zajęcia konwersacyjne, opracowane i prowadzone z myślą o motywowaniu słuchaczy do wypowiadania się w języku angielskim, przynoszą świetne efekty, szczególnie jeśli przeprowadzane są przez native speakerów.

Czytaj i powtarzaj na głos

Szybki kurs angielskiego to nie jedyny sposób na doskonalenie umiejętności mówienia. Możesz też robić sporo samodzielnie w domu. Jednym z najczęstszych problemów, na które skarżą się osoby rozpoczynające naukę języka angielskiego (a w zasadzie – każdego języka obcego) jest wymowa. Mówiąc po angielsku, zmuszeni jesteśmy produkować dźwięki, które nie występują w języku polskim. Aby przyzwyczaić do nich swoje narządy mowy, zacznij głośno czytać, a potem powtarzać z pamięci poszczególne słowa, wyrażenia, a w końcu – całe zdania. To pozwoli Ci nie tylko ćwiczyć wymowę, ale także poszerzać znajomość słownictwa.

Angielski w codziennych sytuacjach

Zmień naukę angielskiego w projekt rodzinny i dobrą zabawę. Jeśli masz dzieci, wprowadź “godzinę angielskiego” do swojego rozkładu dnia, podczas której będziecie komunikować się ze sobą w tym języku. Oczywiście, na początku nie obejdzie się bez korzystania ze słownika. Możesz także poprosić swojego lektora, aby pomógł Ci w ułożeniu podstawowych zdań, np. “Podaj mi, proszę talerz,”, “Umyj ręce.”, “Czy masz ochotę na coś do picia?” i wszystkie inne, które przydadzą Ci się w naturalnej rozmowie z rodziną. To świetna zabawa, a przy okazji – doskonały sposób na ćwiczenie mówienia.

Jak efektywnie uczyć się słówek w języku angielskim?

Komunikacja w języku angielskim nie jest możliwa bez znajomości słownictwa. Im więcej słówek znasz, tym łatwiej jest Ci opisywać swoje potrzeby, emocje czy sytuacje. Z tego powodu, zapamiętywanie nowych słówek to jeden z najważniejszych aspektów nauki języka obcego. Jak uczyć się ich szybko, a przy tym efektywnie? Oto kilka podpowiedzi.

Kontekst

Najmniej efektywną metodą nauki jest wkuwanie na pamięć listy słówek, bez kontekstu i w dużej ilości. Pamiętaj, że kontekst pozwala na dokładne i poprawne zrozumienie znaczenia danego wyrazu. Jeśli zdanie, w którym znajduje się słowo, które chcesz zapamiętać, jest dodatkowo ciekawe lub zabawne, szybciej je przyswoisz.

Skojarzenia

Kolejnym trikiem znacznie ułatwiającym szybką naukę angielskich słówek, jest stosowanie skojarzeń. Np. angielskie słówko “cut”, które oznacza “ciąć”, wymawiamy “kat”. Jeśli skojarzysz go z polskim słowem “kat”, czyli osobą, która w dawnych czasach obcinała ludziom głowy, na pewno bez trudu je zapamiętasz. Jeszcze skuteczniejsze są skojarzenia osobiste, związane z Twoim życiem. Np. słowa określające konkretne cechy charakteru skojarz z osobami z Twojego otoczenia.

Fiszki, aplikacje, rysunki

Każdy z nas uczy się najszybciej i najskuteczniej w inny sposób. Warto wypróbować różne metody uczenia się nowych słówek i wybrać tą, która najbardziej Ci odpowiada. Do najbardziej polecanych należą:

 • fiszki – tradycyjna metoda utrwalania słownictwa zyskała w ostatnich czasach nową formę. Zamiast zwykłych karteczek lub kartoników, możesz wybrać fiszki elektroniczne. Dzięki nim skojarzysz znaczenie słówka z obrazem, poznasz jego prawidłową wymowę i kontekst użycia.
 • aplikacje mobilne – jeśli jesteś fanem nowoczesnych technologii i nigdy nie rozstajesz się ze swoim smartfonem, pokochasz wspomniane już wyżej aplikacje mobilne wspomagające naukę języka angielskiego. Duolingo, LingoDeer, Memrise, LiveMatch czy busuu to te najbardziej polecane, a ich dodatkową zaletą jest fakt, że są zupełnie darmowe.
 • rysunki – metoda szczególnie skuteczna i polecana dla kinestetyków, sprawdzi się też w przypadku wzrokowców. Własnoręcznie wykonany rysunek obrazujący znaczenie nowego słówka i jego zapisanie zwiększają szansę na jego szybkie zapamiętanie i skuteczne utrwalenie.

Pełne zanurzenie w języku to najlepszy sposób na naukę angielskiego

Najszybciej i najskuteczniej nauczysz się języka angielskiego, otaczając się nim na każdy możliwy sposób. Nie musisz wyjeżdżać za granicę, aby osiągnąć zamierzony skutek. Wystarczy zmiana codziennych przyzwyczajeń – zamiast oglądać filmy z polskim lektorem lub dubbingowane, wybierz wersję z napisami (jeśli Twój poziom angielskiego na to pozwala – włącz napisy angielskie, jeśli dopiero zaczynasz się uczyć – wystarczą polskie), słuchaj brytyjskich lub amerykańskich stacji radiowych (większość z nich ma opcję odsłuchu na żywo poprzez stronę internetową), słuchaj podcastów (np. na stronie BBC Learning lub British Council), zmień ustawienia wszystkich urządzeń elektronicznych na język angielski, czytaj artykuły po angielsku, oglądaj filmiki na youtube i tzw. lyric videos, czyli teledyski ze słowami piosenki.